Tvary náušnic

31. 05. 2019

Jak zvolit správný tvar náušnic?

Výběr náušnic se řídí několika faktory: tvarem náušnice samotné, tvarem obličeje a typem účesu či střihu vlasů. Zní to složitě, ale ani jeden faktor není absolutně omezující. Proto se nejdříve pusťme do hrátek s nejčastějšími tvary náušnic. S těmi typickými, protože počet dílčích variací se blíží nekonečnu, stejně jako naše fantazie a kreativita je nekonečná.

náušnice pecky, stříbrné zdobené vločky se zirkony, na puzetunáušnice pecky na puzetu, zirkon stříbrostříbrné náušnice na šroubek, šroubovací závit, malé půlkruhy levné, barevně neutrální

NÁUŠNICE PECKY

Jsou nejjednoduššími náušnicemi, jaké mohou být. Volíme je zvláště tehdy, pokud necháváme na sobě vyniknout náramek či náhrdelník. Náušnice pecky oslovují také ženy, které neholdují velkým experimentům nebo na sebe neupoutávají pozornost zrovna šperky.

Jednoduchost náušnic netkví v tom, že by nebylo z čeho vybírat. Spíše je to jen jednoduchost v provedení: kulička, čtvereček nebo třpytivý kamínek se usadí přímo na tyčku (dřík) z drahého kovu. Ta se pak provléká uchem a zakončuje puzetkou nebo šroubovacím závitem, aby náušnice nevypadla z ucha – více viz typy zapínání náušnic. Okrasná část náušnice pak nikde nevisí. Vyjímá se přímo v uchu, proto ten důraz na jednoduchost.

Náušnice pecky potřebujeme především ve chvíli, kdy chceme něco nenápadného, co podtrhne náš obličej. Čistý hladký kov se tváří minimalisticky, zdobený barevný kámen či perla přitáhnou už pozornosti více.

dlouhé visací náušnice s uzávěremdlouhé visací náušnice, tvar náušnicdlouhé visací náušnice zlaté kuličky krásné elegantní

DLOUHÉ VISACÍ NÁUŠNICE

Hitovka mezi hity. Nejen hit minulosti, ale i budoucnosti. Visací náušnice jsou módním neverendem. Nejedná se o odkaz hippies éry, jak by se může někdo mylně domnívat. Zdobily ženy od té doby, kdy se podařilo dekoraci pověsit na háček a provléct uchem. ;-) Hodně dlouhé náušnice podtrhnou linii krku, opticky zužují obličej. Kratší se hodí ke krátkým vlasům nebo protáhlému úzkému obličeji. Záleží na konkrétním případě.

Visací náušnice nemusí být vždy extravagantní, výrazné, jak si většina z nás myslí. Objevují se mezi nimi i decentní a elegantní z kvalitního zlata či stříbra. Mít je ve šperkovnici je základ, pro slavnostnější okamžiky. Mnohým se ale nastálo již roky usídlily v uších a bez nich na krok ani s oidpadkovým košem. :-) Máte-li přesto obavu, že byste je neunosily, pořiďte si alespoň jedny stříbrné visací. Jsou levné a barevně neutrální. Sklidíte v nich úspěch, uvidíte.

náušnice velké kruhy zlaténáušnice čtverce zlaté s perletínáušnice ovály zlaté na puzetu do ucha

NÁUŠNICE KRUHY, ČTVERCE, OVÁLY

S kruhy toho dokážete mnoho: vyvážíte postavu, tvář, dotvoříte rysy i outfit. O tom vás přesvědčí článek Kouzlení s náušnicemi kruhy. Své „kouzlo“ mají ale i čtvercové a oválné náušnice. Čtverce i plná kolečka si zasluhují vlastní příběh, zato ovály se hodí k ostřejším rysům v obličeji a ramenatější postavě. Zvláště trojúhleníkovému a hranatému tvaru obličeje prospívají oblé tvary náušnic. Ovály ho navíc ještě lehce opticky prodlouží, což u čtvercového obličeje určitě není na škodu. Pravidlo se ale nedá paušalizovat na všechny oválné náušnice, protože samozřejmě záleží na velikostí, průměru oválku a jeho upevnění.

náušnice srdíčka s perletí, srdce se zirkonynáušnice kytičkynáušnice čtyřlístky kytky květiny

SRDÍČKA A KYTIČKY

Sdrce, kytky, čtyřlístky a další drobounké detaily šperky krásně zjemní. Proto patří jemným typům, dětem, slečnám a holčičkám. Květiny v méně zdobné variantě nepůsobí nevhodně ani při sportu, naopak dodají romantický look. S kamenem či barevným dekorem umí udělat velkou parádu. Projevy konkrétního umění se však odrážejí v mnoha dalších variacích nejen v náušnicích.

náušnice kruhy kolečka visací dlouhé strom životanáušnice dvojité kruhy hladké i zirkonovénáušnice kruhy zirkonové zdobené

Nakonec nás čekají už jen kombinace všech typických tvarů náušnice: máme tady např. dvojité kruhy, visací dlouhé náušnice se stromy štěstí, kruhy se zirkony, ...

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací