Čtverce a kolečka posetá zirkony

19. 08. 2018

Jemná souprava šperků kolečko fialový zirkon

Šperky poseté barevnými nebo čirými zirkony rozjasní všední dny. Jsou-li navíc poseté zirkony až do posledního místečka, svým třpytem přímo učarují. Dnes se podíváme na zirkonové čtverce a kolečka v různých podobách na různých místech těla.

Kolečko a čtverec na krk či prst

Hranaté, zaoblené nebo přímo kulaté přívěsky na krku či prsteny na ruce se neřídí žádnými módními pravidly. Tyto šperky se podřizují pouze naší vlastní volbě a aktuální náladě. Na krku či prstu není tolik zásadní, zda má nositelka kulatý či hranatý obličej. Záleží pouze na oblečení a typu výstřihu, který si sám v danou chvíli řekne o tvar módního doplňku. 

Elegantní stříbrný prsten kolečko se zářivými zirkonyStříbrný přívěsek čtverec se zirkony rozzáří každý dekolt

U barevných zirkonů musíme ale zohledit barvu outfitu a vzor látky. Všichni totiž víme, že není zelená jako zelená a že je víc než padesát odstínů šedi. :-) Zato čiré bílé zirkony jsou prostě neutrální. Přívěsky i prsteny pak ve stříbře mohou permanentně zůstat na těle. Obecně při výběru zirkonového šperku na krk či prst ve tvaru čtverce nebo kolečka platí jediné pravidlo. Čtverce působí moderněji a extravagatněji než klasická kolečka.

Kulaté, či hranaté náušnice?

Souprava šperků z bílého zlata a se zirkonyModerní čtverec ze zeleného zirkonu - stříbrná soupravaTady už musíme být opatrnější. Není ale třeba příliš špekulovat – důležitý je tvar šperku a typ obličeje. Zjednodušeně řečeno, protiklady se přitahují i zde. Ke kulatému obličeji volíme spíše hranaté tvary, náušnice čtverce,  nejlépe s větší délkou. K hranatému či oválnému obličeji potom kulaté tvary, tedy naše kolečka kratší délky. Plné a třpytivé soupravy šperků mají slavnostnější charakter, proto někdy náušnice kolečka či čtverce nosíme i zvlášť bez přívěsku a prstenu.

Stříbrné šperky se zirkony jsou opatřeny rhodiovaných povrchem, který zvyšuje lesk a činí šperky odolnějšími. Střed kolečka či čtverce zdobí velký počet drobných zirkonů, které jsou lemovány samotným stříbrem, zlatem nebo další řadou zirkonů. Lem z drahého kovu dává vyniknout lesklému zirkonovému vnitřku. Zirkony je často pokryto i odzobné očko u přívěsků.

KOLEČKA, ČTVERCE A DALŠÍ OKOUZLUJÍCÍ ŠPERKY

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací